استاندارد کابل شبکه Cat6


استاندارد کابل شبکه Cat6 چیست ؟
کابل شبکه cat6 یک سیستم کابل‌بندی است که تشکیل شده است از اجزاء مختلف نظیر کابل‌ها (Cable)، قطعه کابل‌ها(Cord) و کانکتورهای اختصاصی که از لحاظ شکل و نوع و مواد تشکیل‌دهنده شباهت‌ها و تفاوت‌هایی را با استاندارد قبل از خود دارد.
شباهت‌ها و تفاوت‌ها
نخست باید بدانید که اجزاء کابل شبکه Cat6 که توسط شرکت‌های سازنده مختلف تولید می‌شوند می‌بایست بتوانند با یکدیگر کار کنند (Interoperability) و همچنین باید بتوانند با سایر استانداردهای قبل از خود نیز سازگاری داشته باشند.
یعنی این‌که بتوان اجزاء Cat 6 و اجزاء Cat5/5e را در یک شبکه در کنار یکدیگر استفاده نمود و یا در صورت لزوم بتوان اجزاء Cat 6 را جایگزین اجزاء Cat5/5e نمود
به غیر از این، تمامی اجزاء Cat 6 و Cat5/5e دارای امپدانس اسمی ۱۰۰(Nominal Impedance) اهم هستند ولی در تجهیزات Cat 6 تحمل خطای بیشتری در برابر تغییرات مقاومت وجود دارد.
تغییرات مقاومت تحت عنوان پارامتری به نام Return loss (افت بازگشتی) سنجیده می‌شوند.
هر چقدر مقدار Return loss (برحسب دسی‌بل) بیشتر باشد تطبیق امپدانس بهتری میان اجزاء وجود خواهد داشت و طبیعتاً مقدار انعکاس سیگنال و انعکاس مجدد سیگنال کمتر خواهد بود.
در نتیجه Cat 6 نرخ خطای بیتی (BER) کمتری برای شبکه‌های اترنت سریع و گیگابیت اترنت (۱۰۰۰BASET) ارائه می‌کند.
آیا واقعاً به Cat 6 نیازمندیم؟
شاید بهتر باشد به این سئوال پاسخ دهیم که آیا Cat5/5e نمی‌تواند جوابگوی نیازهای امروز و یا قابل‌پیش‌بینی آینده باشد؟ پاسخ این است که احتمالاً می‌تواند ولیکن تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. مثلاً اینکه ثابت شده است که ۶ Cat نرخ خطای بیتی کمتری را نسبت به Cat5/5e دارد که این موضوع منجر به انتقال داده‌های بیشتر در طول شبکه‌های اترنت ۱۰۰BASE-TX و ۱۰۰۰BASE-T می‌شود.
شرکت رویان کابل تولید کننده انواع کابل شبکه ایرانی با کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی

0
0
image
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/wp-content/themes/hazel/
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home2/treethemes/public_html/themes/hazel/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off