سیم مسی ارت


سیم مسی ارت به دلیل انعطاف پذیری بالا برای اتصال بخش های متحرک تجهیزات به سیستم ارت عرضه می گردد و حالت تخت و منعطف این سیمها قابلیت حرکت و باز و بسته شدن را به آنها می بخشد.
ارت (earth) به معناي زمين مي باشد که در صنعت برق به آن سيستم اتصال زمين مي گويند.
در مهندسی برق، واژه Sālur یا ارت با توجه به کاربردهای آن دارای معانی متفاوتی است ، زمین در یک مدار الکتریکی می‌تواند نقش یک نقطه مبدا را داشته باشد که بر طبق آن بقیه ولتاژهای الکتریکی را اندازه‌گیری می‌کنند.
واژه زمین همچنین به مسیری کلی برای بازگشت جریان به منبع نیز اطلاق می‌شود ، این واژه در مورد یک اتصال مستقیم به زمین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک مدار الکتریکی ممکن است به دلایل مختلفی به زمین متصل شده باشد .
در مدارهای قدرت این اتصال‌ها معمولاً برای بالا بردن ایمنی و محافظت افراد یا دستگاه‌ها از تاثیرات معیوب بودن عایقکاری هادی‌ها ایجاد می‌شود ، اتصال به زمین در مدارهای قدرت از آسیب دیدن عایق‌ های مدار در اثر افزایش ولتاژ بین زمین و مدار جلوگیری کرده و این ولتاژ را در یک حد معین محدود می‌کند.
یکی از رایج ترین مکانهای کابرد سیم مسی ارت در ارتباط بدنه درب تابلوهای برق به بخش ارتینگ است.
اجباری نبودن استفاده از شبکه زمین در ساختمان ها باعث شده است که در اکثر موارد ساختمان ها بدون این تجهیز مهم حفاظتی ساخته شود و سازندگان نیز به خاطر عدم اجباری بودن آن و کسب سود بیشتر از استفاده آن سرباز زده که سالیانه جان تعداد زیادی از هم وطنانمان را به خطر انداخته است.
سیم سوم که برای شبکه زمین یا ارت در نظر گرفته شده است در کارکرد الکتریکی تجهیزات تاثیری ندارد و برای حفاظت مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران وقتی وسایل برقی و تجهیزات خارجی خریداری می شود همگی دارای سه شاخه بوده که به دلیل عدم وجود سیم ارت در واحدهای مسکونی با تبدیل سه شاخه به دو شاخه عملا شبکه حفاظتی زمین را خارج کرده و بدون این حفاظت مهم از تجهیزات استفاده می کنند.
سیم مسی ارت بافته شده با توجه به نیاز و مکان مورد استفاده در ابعاد گوناگون تولید و عرضه می شود ،همانطور که انتخاب سیم و کابل برق در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد ، مرغوبیت سیم مسی ارت در عملکرد صحیح اتصال ارت و همچنین عمر مفید آن نقش موثری دارد.

0
0
image
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/wp-content/themes/hazel/
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home2/treethemes/public_html/themes/hazel/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off