مشکلات استفاده از سیم و کابل های تقلبی


در این مقاله سعی داریم مشکلات استفاده از سیم و کابل های تقلبی را مورد بررسی قرا دهیم .
ممکن است اطلاع نداشته باشید، اما احتمال زیادی وجود دارد که شما از کابل های تقلبی استفاده کرده باشید. اگر بدانید احتمالا از عملکرد نامناسب کابل ها و خطرات و حوادث پیش آمده این موضوع را فهمیده اید.
با آنکه تصور می شود کابل ها یکی از وسایل جانبی پروژه ها هستند ولی در واقع یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین اجزای پروژه می باشند. مشکل کابل های تقلبی و ناسازگار تنها در مورد برچسب های نادرست روی آنها نیست بلکه در مورد ساختار ضعیف و استفاده از مواد نامناسب و خطرات ایمنی آنها است.
سیم و کابل های تقلبی عامل اصلی آتش سوزی ها
آمارهای رسمی سازمان آتش‌نشانی نشان می‌دهد 50‌ درصد آتش‌سوزی منازل به دلیل استفاده از تجهیزات و سیم کشی ساختمان غیر‌استاندارد است. اما از آنجا که تعداد واحدهای زیرزمینی تولید سیم و کابل در کشور به حدی زیاد است که نمی‌توان به راحتی آنها را ساماندهی کرد، تولید سیم تقلبی، منبع درآمد مناسبی را برای واحدهای زیرپله‌ای ایجاد می‌کند.
کابل‌های غیر‌استاندارد در 70 درصد منازل
يكي از فعالان و آگاهان بازار سيم و كابل گفت: اگرچه برخي از فعالان بازار، ميزان سيم و كابل هاي تقلبي را بيش تر و در حدود 60 درصد عنوان مي كنند اما با قاطعيت مي توان گفت كه 40 درصد بازار سيم و كابل در انحصار كالاهاي غيراستاندارد و تقلبي است.
کابل های ارزان و بی کیفیت به معنی خطری بزرگ برای نصابان
بنا به اظهارات بریان ریزو رئیس شرکت ICE Cable Systems خرید کابل های ارزان و بی کیفیت به معنی این است که فرد نصاب در معرض خطر بزرگی قرار دارد. در واقع وی می گوید برخی کمپانی ها برای کاهش هزینه تمام شده کابل ها از میزان مس استفاده شده کم می کنند یا حتی علائم و شماره کابل ها را تغییر می دهند. هر دوی این ها می توانند در کار منجر به بروز فاجعه شوند.

0
0
image
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/wp-content/themes/hazel/
http://treethemes.net/themes/hazel/demo3/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home2/treethemes/public_html/themes/hazel/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
on
off
off